POMNÍKY Z PRÍRODNÉHO KAMEŇA

Naša firma ponúka komplexné riešenie výroby pomníkov a hrobov z prírodného kameňa. Všetko od zamerania na cintoríne , počítačového návrhu a betónovania základov, cez samotnú výrobu pomníka a sekanie písma až po montáž so všetkými doplnkami máte v jednej cene. Priamo na sklade máme vyše 30 druhov prírodného kameňa , čo nám umožňuje rýchle vyhotovenie do 2 týždňov v závislosti od druhu objednávky.

VŠETKO O ŽULOVÝCH POMNÍKOCH

Žula , alebo tiež GRANIT je prírodný kameň – hlbinná  vyvretá hornina. Niekedy je nazývaná aj ako „ Večný kameň“ Je vysoko odolná voči teplote, špine a takmer vôbec nevstrebáva vodu. Z tohto dôvodu je symbolom pevnosti, trvanlivosti a je široko používaná v stavebníctve   Je omnoho tvrdšia ako mramor, jej tvrdosť je na 6 až 7 stupni Mohsovej stupnici tvrdosti.

Pomníky z prírodného kameň – žuly – sa vyznačujú vysokou odolnosťou a tým aj  dlhou životnosťou. Ich povrch je hladký, vysokoleštený a preto sa ľahko udržiava. Vyrábame ich v rôznych

hrúbkach, tvaroch a farebných prevedeniach, podľa požiadavky zákazníka.  Jednotlivé časti sú u nás rezané a vyrábané na mieru, čím

dohliadame  na kvalitu výsledného produktu.

DVOJHROBY

Najčastejšie používaný druh hrobu, ktorého šírka je zvyčajne

180 – 200 cm. Skladá sa z rámov a krycích dosiek, ktoré môžu mať rôznu hrúbku, výrezy alebo opracovanie hrán. Nápisná tabuľa býva širšia a nižšia.

JEDNOHROBY

Jednohroby široké 100 – 105 cm. Skladajú sa z rámov a jednej väčšej krycej dosky. Nápisná tabuľa býva užšia a vyššia , a to preto aby sa zabezpečil dostatok miesta na doplnky po stranách.

ŠPECIÁLNE HROBY

Ak hľadáte niečo viac.

URNOVÉ HROBY

Stará klasika nikdy neomrzí.

KONTAKTUJTE NÁS

ulica Starý Most – Objekt bývalých vojenských kasární, Sereď 926 01

TELEFÓNNY KONTAKT

0905 524 078 / 0907 503 664